KZ_logo1

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

21.11.2019

Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce? Možná z toho máte strach, možná se na tento nový zážitek těšíte. V každém případě jste nejspíš zvyklí každý na něco jiného a budete muset najít kompromis. Nechte si poradit a užijte si Vánoce v klidu a bez stresu.

Komunikujte spolu

Než začnete přemýšlet nad tím, jak a kde strávíte Vánoce, promluvte si se svým partnerem. Navzájem si řekněte své představy o trávení vánočních svátků. Můžete si popsat Vánoce, které jste trávili doma s rodiči, přiblížit si navzájem své zvyky a naplánovat svátky, tak aby vyhovovali vám oběma.

Udělejte si plán

Důležitým krokem je také plánování Štědrého večera. Nebojte si na papír napsat, co vše musíte zařídit, koupit a nachystat. Klidně práci rozdělte mezi sebe, partnera a rodinu. Pokud budete trávit Vánoce u rodičů jednoho z vás, zkuste se s nimi domluvit, s čím jim pomůžete pomoci nebo co zvládnete zařídit za ně.

Sami nebo u rodičů

Nejčastější otázkou, která partnery u prvních společných Vánoc napadá, je zda trávit Vánoce sami nebo u rodičů. Problém nastává ve chvíli, kdy se o vás přetahují dvě rodiny a vy si musíte vybrat, kde svátky strávíte, případně čas s rodinou musíte rozdělit spravedlivým dílem. Pokud plánujete Vánoce u rodičů, myslete i na to, co si váš partner rozbalí pod stromečkem. Přece jen byste mohli šokovat erotickým prádlem nebo erotickou hračkou.

Když budete jen dva

Vánoce si užijete i v soukromí a jen ve dvou. V takovém případě si musíte ujasnit své představy o slavnostní večeři, společném obdarování i následném programu, zda půjdete například na půlnoční mši, nebo zůstanete doma u pohádek. Nejdůležitější je, abyste si první společné Vánoce užili a ani jeden nemuseli dělat příliš velké ústupky.

Svátky s rodiči

O něco víc náročnější Vánoce vás čekají, pokud se rozhodnete pro Vánoce s rodiči. V mnoha případech se dostanete na tenký led, hlavně při debatách s rodiči na choulostivé témata. Mezi takové patří náboženské vyznání, politická situace nebo také striktní dodržování tradic. Co se týče intimních a velmi osobních dárků, nechte si je raději do soukromí, třeba až rodiče usnou nebo půjdou na půlnoční procházku sami.

Jak vybrat dárky

Na otázku, jak vybrat dárky pro partnera, není odpověď jednoznačná. S partnerem se domluvte na rozpočtu, který nepřesáhnete, nebo si kupte společně něco do domácnosti. Pokud si nevíte rady a nechcete koupit nepraktický dárek, zeptejte se svého protějšku, po čem touží. Vánoce by neměly být jen o dárcích, ale také o společně stráveném času a příjemných zážitcích.

Připravte si slavnostní večeři

Kromě strojení vánočního stromečku a zdobení domu vás čeká i příprava slavnostní večeře. Pokud trávíte Vánoce u rodičů, tak se podílejte na přípravě a nebojte se říct, co máte rádi, co vám chutná nebo na co jste zvyklí. Pokud si připravujete slavnostní večeři jen sami doma s partnerem, navzájem si sdělte své představy. Je na vás, zda budete mít smaženého nebo pečeného kapra a bramborový salát nebo ryby nejíte a raději dáte přednost smaženému řízku.

Vánoční zvyky

Snažte se dodržet vánoční zvyky, na které jste oba zvyklí a nedovedete si bez nich představit ty pravé Vánoce. Mezi takové patří například lití olova, zpívání koled pod stromečkem, pokládání kapří šupiny pod talíř nebo třeba pouštění skořápek od ořechů po vodě. Hlavní je, abyste se oba shodli a své první Vánoce si užili naplno a ještě dlouhé roky poté na ně vzpomínali.

Jak se připravujete na první Vánoce s partnerem vy?

Seznamky nejsou pro outsidery a zoufalky – najdete zde přátele i trvalý vztah

Taky vás trápí stigma „nezadaná“, a přesto se vyhýbáte…

Darujte vyhlídkové lety, nebo se staňte pilotkou na zkoušku

Dárky pro své nejbližší pořizujeme několikrát v roce. Na…
Mix cukroví

Vánoční cukroví ve zdravější verzi

Plánujete péct cukroví na Vánoce a zrovna se snažíte…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

banner kitchennete

Nejnovější články

man-802062_1280

30 zajímavých, vtipných i pravdivých citátů o manželství

Každý z nás, kdo žije v manželském svazku nebo…
vánoce v páru

Jak strávit první Vánoce s novým partnerem

Sdílet0Máte nového partnera a čekají vás první společného Vánoce?…
pár v posteli

Kvíz: Jaký je v posteli?

Kvíz: Jaký je v posteli? Poznala jsi nového muže…
randění

7 rad, jak na randění po rozvodu

Někdy vztahy prostě nevyjdou. Můžeme se snažit, jak chceme.…
kondóm

Pozor na chyby při používání kondomu

Kondom je nejrozšířenější ochrannou, která vás ochrání proti pohlavním…

Související příspěvky

Zanechte komentář