KZ_logo1

Jak vycházet s rodiči partnera

10.1.2020

Mezilidské vztahy jsou často velmi složité, a to nejen v případě, že se jedná o partnerský vztah. Někdy vás pěkně potrápí vztah s tchýní nebo tchánem. Víte, jak byste se měli v takovém případě chovat? Nechte si poradit a zachovejte si tak své duševní zdraví a klid i pohodu v rodině.

1) Svěřte se partnerovi

Možná se vám tato rad nezdá, ale zkuste se svěřit svému partnerovi. V takovém případě platí, že je každá nejen radost, ale i starost menší, protože je sdílená. Vysvětlete svému protějšku, co se vám nelíbí, jak vám hádky v rodině vadí a jak vás trápí nevyřešené vztahy. Zkuste společně najít řešení, které bude schůdné pro vás oba. Uleví se vám, najdete pochopení a o to rychleji i cestu k tomu, jak vše vyřešit tak, aby byly spokojení všichni zúčastnění.

2) Nebuďte vulgární

Nikdy nebuďte na rodiče svého partnera vulgární, vyhněte se také pomluvám a nepříjemnému chování. Ať se k vám tchýně nebo tchán chovají jakkoliv odtažitě nebo nepříjemně, zkuste si udržet odstup a přistupujte k tomu tak, že jednou jsou to rodiče vašeho milého, tak je nějakým způsobem respektovat musíte. Čím víc se budete snažit o pozitivní přístup a dobrou náladu, tak tím lépe budete vše snášet.

3) Snažte se být ti „moudřejší“

V některých případech se může stát, že si vaše tchýně na vás pořád stěžuje, pořád na vás něco vidí a nedokáže se k vám chovat hezky. Pokud jí budete oplácet stejnou mincí, nikam se nedostanete. Budete se zbytečně motat v kruhu, hádat se a znepříjemňovat si tak klidný rodinný život. Na tohle funguje jediná rada, buďte ti moudřejší, co ustoupí. Není tím myšleno, že si necháte všechno líbit. Klidně se projevte, řekněte svůj názor a to, co se vám nelíbí. Ale řekněte to slušně, výstižně a dál se nenechte do hádek a hysterických scén zatahovat.

4) Nebojujte o lásku partnera

Nemusíte s tchýní a tchánem bojovat o to, koho z vás partner miluje víc. Tuto situaci často zažívají ženy, které nejsou pro svou tchýni dost dobré. Podle takové tchýně se nedokážou dostatečně postarat o jejího syna, nedávají mu veškerou péči a pozornost. Vysvětlete si to s partnerem a uvědomte si, že láska matky k dítěti je nesrovnatelná s láskou v partnerství. A ano, opravdu jsou obě tyto lásky hodně silné. Zkuste je od sebe oddělit a snažte se pochopit tchýni, stejně jako má ona pochopit vás. Zaměřte se na to, že vás vlastně váš partner a láska k němu spíš spojuje, než rozděluje.

5) Zapomeňte na provokace

Po nějaké době společného soužití nebo pravidelných návštěv zjistíte, co vaši tchýni nebo tchána dráždí. Zkuste se pro tentokrát takovému chování vyhnout. Zapomeňte na témata, která vyvolají hádku, vyhýbejte se frázím, které protistranu podráždí. Pro zachování klidu v rodině a vaší osobní pohody se nikdy nenechte vyprovokovat. Stanovte si vzájemné hranice, které nebude ani jedna strana překračovat a jednejte spolu jako dospělí a inteligentní lidé.

6) Najděte si něco pozitivního

Zaměřte se na to, jaká je vaše tchýně a jaký je váš tchán. Zajímejte se o to, co je baví ve volném čase, jaké filmy mají rádi nebo jaké knihy jsou. Věřte, že musí existovat alespoň jedno téma, které spolu můžete probrat a najít tak společnou cestu. Nemusíte být hned nejlepšími přáteli, ale v rámci fungování rodiny se snažte udělat ten krok dopředu vy. Nevíte, jestli se protější strana nestydí, nebojí o svou pozici nebo jen neví, jak se má chovat. Ukažte svou velkorysost a přátelské jednání.

7) Když nic nefunguje

Samozřejmě se stane, že žádná z těchto výše zmíněných rad nefunguje. Vaše tchýně vám neustále hází klacky pod nohy, pomlouvá vás a dělá zle u partnera. Váš tchán se k ní přidává a společně se vás snaží vyštípat z rodiny. V takovém případě zbývá jediná možnost a tou je ignorace a povznesení se nad to. V životě potkáte lidi, se kterými se nesednete, snažte se omezit čas v jejich přítomnosti, nesvěřujte se jim a držte si odstup. Pozdravit a odpověď na pozdrav je slušnost, ovšem do povídání už vás nikdo nedonutí. Možná se časem i tato situace změní, do té doby se obrňte trpělivostí a soustřeďte se na svou milující rodinu.

Jak to máte s tchýni a tchánem vy? Vycházíte spolu?

54573-7h3a0637-k0645-2

Šperk s akvamarínem – síla oceánu na dosah

Světle modrá barva akvamarínu evokuje průzračně čisté moře. Toto…
šikana

Jaké jsou příčiny a následky šikany

Nevíte, proč se vlastně objevuje šikana a jak se…
šikana

Vše, co jste chtěli vědět o šikaně

O šikaně existuje nespočet knih i filmů, které upozorňují…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

adult-2178366_1280

Kolik sexuálních partnerů je moc?

Napadlo vás někdy, že existují statistiky, kolik mají lidi…
people-2562102_1280

Jak poznáte, že jste zamilovaná?

Slavný citát říká, že jen dvě věci na světě…
přátelství

Jak se vypořádat se závistí v přátelství

Závist patří mezi nepříjemné lidské vlastnosti, dokonce je jedním…
smutná žena

Bolestivý rozchod – jak ho překonat?

Když přijdeme o někoho, koho jsme milovali, vždycky to…
portrait-4246954_1280

Kontaktoval tě po rozchodu bývalý? Má k tomu tyto důvody!

Rozchod s člověkem, se kterým jsme si byli nějaký…

Související příspěvky

Zanechte komentář