KZ_logo1

5 letních sportů, u kterých se kalorie pálí samy. A my víme kolik!

27.6.2017

Nebaví vás v létě chodit do posilovny, ve které je horko a dusno? Chtěli byste něco dělat pro svoji postavu, jenže se vám samotným moc nechce? Zavolejte svým přátelům nebo řekněte partnerovi a vyrazte sportovat spolu! Kolektivní letní sporty jsou zábavné a motivující, jelikož si je užijete s těmi, které máte rádi. Navíc se při těchto sportech pálí kalorie samy. Odměnou vám tedy bude nejen dobrá nálada, ale i krásnější tělo! Jaké sporty jsou v létě ty nej?

Inline brusle

Pokud sníte o krásném zadečku a vypracovaných nohách, pak určitě s kamarády vyzkoušejte inline bruslení. Během něj velmi dobře posílíte dolní končetiny, spálíte tuk na problémových partiích boků a zadečku a v cíli se budete cítit skvěle. Tras a stezek pro bruslení je jistě i ve vašem kraji spousta, stačí si naplánovat cestu a jedem! Bruslení je dokonalý pomocník pro pálení kalorií, a pokud si budete hlídat správnou tepovou frekvenci, budete spalovat stejně jako při běhu nebo jízdě na kole.

Tip: za 1 hodinu svižné jízdy na kolečkových bruslích spálíte 550 kalorií!

Volejbal

Volejbal je příjemnou příležitostí, proč se sejít s partou kamarádů. Navíc si nyní můžete užít i jeho letní variantu – beach volejbal! Při něm spojíte příjemné s užitečným – hezky se v plavkách opálíte a navíc sportujete. Hra je nenáročná na vybavení, naopak přináší mnoho benefitů. Potkáte se s dobrou partou přátel a často se seznámíte i s novými lidmi, aerobní aktivita vám také posílí srdce a cévy a předejdete vzniku vysokého tlaku, infarktu a dalším srdečním onemocněním. Kromě fyzického pozitivního vlivu se vám při volejbalu uvolní hormony štěstí, budete mít lepší náladu a zbavíte se stresu.

Tip: za 1 hodinu hraní volejbalu spálíte 300 kalorií!

Jízda na kole

Stejně jako ostatní sporty, i cyklistika spojuje několik výhod v jednom. Tou hlavní je posílení svalů dolních končetin, hlavně stehen a lýtek, spalování tuků a posilování srdce. Při cyklistice se však můžete podívat i na krásná místa, užít si báječný výhled z míst, kam jste sami díky jízdě na kole zvládli vyjet a užít si přírodu, která vás při jízdě na kole míjí. Cyklistika je balzámem pro duši, vyberte si proto i vy váš cíl, kterého chcete dosáhnout, nasedněte na kolo a vyrazte! Doporučujeme pořídit si tachometr, abyste vaše tempo a výkon mohli konstantně sledovat a hlídat. Při jízdě zvolte svižnější rychlost okolo 12 – 16 km/h.

Tip: za 1 hodinu svižné jízdy na kole spálíte 500 kalorií!

Foto: 123rf.com

Foto: 123rf.com

Plavání

Plavání je v létě přirozenou věcí, jelikož často jezdíme k bazénu nebo na dovolenou k moři. Pokud i vy rádi jezdíte na koupaliště s přáteli nebo se chystáte na dovolenou, pojměte ji sportovněji a místo pouhého opalování si každý den dopřejte dvakrát půl hodinku plavání v příjemném tempu. Skvěle si protáhnete tělo přirozeným pohybem, který nezatěžuje kolena ani záda, zlepšíte celkovou kondici a co je nejlepší – spálíte přebytečné tuky. Plavání je velmi příjemnou volbou pro ty, kteří moc nemusí sporty, při kterých z nich teče pot, obzvláště v letních vedrech. Chladivá voda vás příjemně osvěží a díky tomu vám ani nepřijde, že sportujete!

Tip: za 1 hodinu rekreačního plavání spálíte 400 kalorií!

Badminton

Badminton si můžete zahrát na pláži a užívat si zábavné pinkání s přítelem nebo kamarádkou, nebo můžete vyrazit s partou přátel na adrenalinovější a divočejší hru do kryté haly. Při badmintonu nejen že neustále pobíháte, ale kromě nohou posilujete i ruce, které se do hry zapojují. Výhodou je i fakt, že nemusíte mít žádné drahé vybavení. Rakety i s míčky koupíte okolo stokoruny, tak je příště přibalte do plážové tašky a zpestřete si opalování i vy!

Tip: za 1 hodinu badmintonu spálíte 350 kalorií.

Sportujete v létě rádi nebo si jen užíváte sluníčka a lenošíte?

Tereza Obořilová

Ideální brigáda: Aplikace, která spojuje firmy a brigádníky

Internet nabízí spoustu zajímavých portálů pro hledání práce, ovšem…

Nachystejte se na pláž! Jaké plavky jsou trendy?

Už jen pár týdnů a můžeme se těšit na…

4 tipy pro výběr nové koupelnové skříňky

Potřebujete pořídit novou skříňku do koupelny? Stejně jako u…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

Nejnovější články

Odhoďte stud a užijte si maximum vzrušení s vibrátorem!

V dnešní době je na trhu velké množství erotických pomůcek…

Oznamte všem, že se budete vdávat!

Konečně vás dlouholetý partner požádal o ruku! Tak dlouho…

I dámy mají své úchylky. Podívejte se na nejpodivuhodnější sexuální praktiky

Dávno jsou pryč doby, kdy byla sexuální témata tabu.…

Rozpadá se vám manželství? Většinou je na vině nedostatek sexu

Bohužel, po několika letech navštíví manželství nevítaný host jménem…
8e5b79d5a0deca33d378f9aa25331e87

Horoskop věrnosti – Jak jsou na tom znamení zvěrokruhu s nevěrou

Patříte mezi milovníky různých horoskopů? Zajímalo by vás, co…

Související příspěvky

Zanechte komentář