KZ_logo1

Psychologie diety aneb Co nám brání zhubnout

10.3.2017

Každá žena touží po krásném těle, které by jí kdekdo záviděl. Honba za neodolatelným tělem začala již před desítkami let, když do světa módy přišel trend fitness žen nebo hubených vysokých modelek s nohama až do nebes. Ne každá žena je samozřejmě od přírody obdařena dlouhými končetinami a útlým tělem, nicméně hezkou souměrnou postavu, kterou bychom se mohly pyšnit, může mít prakticky každá z nás. Od někoho to kvůli metabolismu a vrozeným indispozicím může vyžadovat ohromné úsilí, přesto nic není nemožné. Stačí se přestat vymlouvat na spoustu okolností, které nám „nepřejí“, držet dietu, a pokud možno snažit se i trochu cvičit, protože cvičení je klíčovou složkou hubnutí. A co si budeme povídat – vysportované tělo je mnohem hezčí a přitažlivější než tělo hubené.

I když jsme se konečně stoprocentně rozhodly držet dietu, přichází na řadu první velký problém – chuť na sladké je často větší než chuť pokračovat v hubnutí. Musíme ale vydržet a výsledek se zaručeně dostaví. Často však tento boj prohráváme a poté si jenom stěžujeme na to, že nám nic nevyšlo.

Dále se u nás při snížení denního příjmu potravy může rychle objevit zhoršení nálad. Můžeme se cítit podrážděné a na svět se díváme spíše negativně. Nakonec to zkrátka nevydržíme a vrháme se vstříc přeplněné ledničce, protože jsme přišly o naši „jedinou opravdovou“ radost – radost z jídla. Dříve jsme se těšili na jídlo a nemusely jsme se omezovat. Teď máme na talíři jenom omezené množství produktů, které se snažíme jíst pomalu a vychutnávat si je, jenže odcházet od stolu s pocitem hladu nás přivádí k šílenství. Náš žaludek si však časem zvykne na menší přísun potravy a pocit hladu bude ten tam. Mysleme na to, že jíst do polosyta je základem úspěchu.

Ke své dietě nesmíte přistupovat jako k něčemu katastrofálnímu, co vás připravilo   ohromný požitek. Vždyť přeci nemusíte jíst jenom zeleninu a pít neslazenou vodu. Stačí jíst méně a odebrat ze svého jídelníčku tučná jídla, pokud možno bílé pečivo a snažit se pít neslazené čaje a vodu. Dále byste měly jíst vážně malé porce, ale vícekrát denně a hlavně – jíst pravidelně.

Nesmíte očekávat, že se úspěch dostaví okamžitě. Zdravě hubnete tehdy, když měsíčně ztrácíte na váze 1 – 2 kg. Teprve v takovém případě máte záruku, že se vám ztracená kila zase jen tak nevrátí. Nesnažte se hubnout rychle a buďte trpělivé. Pokud budete jíst málo a často, váš organizmus si zvykne na jinou životosprávu a postupně začne čerpat z přebytečných tuků.

Uvědomte si, že tento „jiný“ přístup k jídlu vám musí vydržet pokud možno celý život. A to je právě další důvod, proč se často vracíme do zajetých kolejí, kdy si absolutně nic neodříkáme a cítíme se svobodně. Není však ta pravá svoboda v tom, když díky železné vůli docílíme požadovaného výsledku? Když si dopřáváme neomezené množství jídla a jenom si stěžujeme, jak se nám nedaří zhubnout, právě tehdy jsme otroky nejenom konzumní společnosti, ale i svého pohodlného já. Nežijeme proto, abychom jedli, jíme proto, abychom žili!

Všechno je to zkrátka jenom o pevné vůli a o zvyku. Pokud přečkáme nejhorších prvních pár měsíců, na to, že s naším stravováním je něco jinak, už ani nepomyslíme. A na časy, kdy jsme své nervy ukájely velkým přísunem kalorií, již definitivně zapomeneme. Takže se nebojte, že byste se celý život musely trápit hladem a chutí na sladké, které si samozřejmě čas od času také můžete dopřát.

Neodmyslitelnou součástí diety je samozřejmě sport. Pokud chcete svůj metabolismus ještě více podnítit k rychlejšímu hubnutí, snažte se chodit více na procházky, pozvolna běhejte či skákejte přes švihadlo. Jakmile se opravdu dostanete do koloběhu zdravého životního stylu, samy uvidíte, že vás takový život vlastně naplňuje a baví mnohem více. Budete s chutí vykonávat všechny sportovní činnosti a spokojeně pozorovat, jak ubýváte na váze a vaše postava se krásně formuje.

Lucia

Co je to patchwork, kde se vzal a jaké je jeho využití?

Možná už jste v souvislosti s šitím zaslechli zvláštní…

Užijte si příjemný wellness pobyt podle svého výběru

Chcete se vydat na relaxační pobyt pro načerpání nové…

Dobrá erotická pomůcka umí zlepšovat každý vztah

Máte doma už skutečně tu pravou erotickou pomůcku? Pokud…
2784

Plavková sezóna se blíží! Zhubněte do plavek u tyče a buďte v létě za hvězdu!

Pole Sport je souhrnný název pro pohyb u tyče, kterou ale mnoho lidí stále…
22429822_l

7 kosmetických vychytávek moderní doby

Moderní doba s sebou přináší kromě většího shonu a stresu také nesporné výhody. Technika…
makový dort - smakoun.eu

Upečte si dorty, po kterých nepřiberete

Dovedete si ještě představit oslavu narozenin s pořádným dortem? Že máte strach, že po něm přiberete?…

Reklama

vd_reality_300x300vd_stavebni_300x300

Nejnovější články

sergio-souza-Sxm8FK0xc3Q-unsplash

Vídat se po rozchodu? Raději ne!

Každý konec vztahu bolí. Zasahuje totiž naše nejcitlivější místa,…
neonbrand-N8XoKjKOT0M-unsplash

Jak najít svou ztracenou vášeň

Žijete v dlouhodobém vztahu a pořád svého partnera milujete,…
toxický vzťah

Jak poznat toxický vztah

Jste spolu spíš jen ze setrvačnosti a ze zvyku?…
žena po rozchodu

Rozchod – životní zkouška, která vás mnohému naučí

Pokud jste zrovna čerstvě po rozchodu, pak zřejmě máte…
ben-white-j1h011Awz1A-unsplash

Jak získat po rozchodu ztracené sebevědomí?

Rozchody jsou složité. Někdy vztah neskončí zrovna nejlépe a…

Související příspěvky

Zanechte komentář